Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell tanulni? Te hogy...

Hogyan kell tanulni? Te hogy szoktál tanulni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és felmerült bennem, hogy amúgy hogyan kell tanulni? mert eddig nagyjából amit tudtam megjegyeztem órán és azt leírtam dolgozatban. sosem buktam még semmiből de elég szar jegyeim vannak.. a matek, kémia, fizika féle tantárgyak viszont mindig könnyedén mennek mert kilogikázom őket, ha meg tudom előre hogy nagyon nem értem akkor leülök és 1 órát szánok arra hogy rájöjjek hogyan kell és onnantól tudom. ja ráadásul kémiát is lazán megmarad a tanulni való része mivel gyakorlaton laboratóriumban dolgozom és ott folyamatosan használom és még ha elsőre nem is tudom, egy két találkozás után már simán megjegyzem az adott kifejezést vagy ezköszt vagy bármit. hasonlóan vagyok az angollal is, mivel itt neten elég sokat használom, nem nagyon találkozom olyan szavakkal az iskolában amiket nem értenék.



viszont egy irodalmat, történelmet hogyan tanulok meg? elismétlek magamban 500szor egy mondatot vagy hogyan? mert egyszerűen elolvasom többször is megpróbálom újra elmondani és sehogyan se megy. az olyan tantárgyakból amiket nem lehet ki logikázni elég rosszul állok, és oké, hogy átmegyek meg minden, de azért már jövőre beszámítanak a továbbtanulásba a jegyeim és nem szeretnék 2-3-as törivel meg irodalommal megmutatkozni..



17/F



2012. nov. 19. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem neked (nekünk) találták ki a duplázást. Nekem is csak átolvasni van türelmem az ilyen tárgyakat.
2012. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Pl jegyzeteld ki a lényegét nagyon röviden de tömören és tanuld meg azt,én is így szoktam tanulni a "tanulós" tárgyakat.
2012. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!