Három tömör játékkockát egymásra rakunk /1kockán 2kocka,3kocka az 1kocka mellett/. Mindegyik kocka éle 3cm. Mekkora a keletkező test felszíne, térfogata?


2012. nov. 18. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudnál esetleg rajzot mutatni vagy érthetőbben leírni? Mert szívesen segítek, de nem értem, hogy ez mit jelent: /1kockán 2kocka,3kocka az 1kocka mellett/ ???
2012. nov. 18. 15:23
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy lehet feltenni ide képet??
2012. nov. 18. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Megcsinálod paint-be vagy valami rajzprogramba, felteszed kepfeltoltes.hu-ra és elküldöd a linket.
2012. nov. 18. 18:58
 4/5 A kérdező kommentje:
2012. nov. 18. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy négyzetnyi felszín az 3*3=9 cm és ebből van 14 db, tehát a felszín 126 négyzetcentiméter.

1 kiskocka térfogata 3*3*3=27 köbcentiméter és mivel 3 kiskocka van, ezért a térfogat 3*27=84 köbcentiméter.

2012. nov. 18. 19:27