2012. nov. 16. 16:57
1/1 anonim válasza:
a)
Számtani és mértani közép
(x+y)/2>=gyök(x*y)
tudjuk, hogy x+y=2, be kell írni, aztán kijön, hogy xy<=1
b) ugyanez, csak most xy=1-et kell beírni
c) négyzetes és mértani közép
gyök[(x^2+y^2)/2]>=gyök(x*y)
beírod, amit tudsz, kijön, ami kell
d) harmonikus és mértani közép
gyök(x*y)>=2/(1/x+1/y)
ugyanúgy, mint az előzőeket