Dongolozsolt kérdése:

Be tudod bizonyitani? Legyen x, y>0 a, x+y=2, akkor xy<vagy=1 b, xy=1, akkor x+y>vagy=2 c, x^+y^=8, akkor xy<vagy=4 d,1/x+1/y=2, akkor xy>vagy=1 =


2012. nov. 16. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

a)

Számtani és mértani közép


(x+y)/2>=gyök(x*y)


tudjuk, hogy x+y=2, be kell írni, aztán kijön, hogy xy<=1


b) ugyanez, csak most xy=1-et kell beírni


c) négyzetes és mértani közép


gyök[(x^2+y^2)/2]>=gyök(x*y)


beírod, amit tudsz, kijön, ami kell


d) harmonikus és mértani közép


gyök(x*y)>=2/(1/x+1/y)


ugyanúgy, mint az előzőeket

2012. nov. 16. 17:37