2012. nov. 11. 20:32
1/2 bongolo válasza:
Nézd ezt az ábrát:
A szánkóra ezek az erők hatnak:
m·g a súlya
N a tartóerő
f erővel húzzuk felfelé.
A másik kettő (m·g·sinθ és m·g·cosθ) csak az m·g súly felbontása lejtővel párhuzamos és arra merőleges komponensekre, azok nem újabb erők. m·g·cosΘ tart egyensúlyt N-nel, m·g·sinθ pedig f-fel.
Ahhoz, hogy állandó sebességgel húzzuk felfelé, csak annyi kell, hogy az erők eredője nulla legyen, vagyis f pont ugyanakkora kell csak legyen, mint m·g·sinθ.
m·g·sinθ = 6,3·10·sin 31° = ... számold ki. Newtonban jön ki az erő.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Így már értem :)
2012. nov. 12. 09:04