Tudna vki ebben segíteni? Mekkora minimális erővel lehet egy 6,3 kg tömegű szánkót felhúzni egy 31 fokos hajlásszögű emelkedőn, ha az erő párhuzamos az emelkedő síkjával? (g=10m/s2)


#húzás #erő #mekkore #szánkót
2012. nov. 11. 20:32
 1/2 bongolo ***** válasza:

Nézd ezt az ábrát:

[link]

A szánkóra ezek az erők hatnak:

m·g a súlya

N a tartóerő

f erővel húzzuk felfelé.


A másik kettő (m·g·sinθ és m·g·cosθ) csak az m·g súly felbontása lejtővel párhuzamos és arra merőleges komponensekre, azok nem újabb erők. m·g·cosΘ tart egyensúlyt N-nel, m·g·sinθ pedig f-fel.


Ahhoz, hogy állandó sebességgel húzzuk felfelé, csak annyi kell, hogy az erők eredője nulla legyen, vagyis f pont ugyanakkora kell csak legyen, mint m·g·sinθ.


m·g·sinθ = 6,3·10·sin 31° = ... számold ki. Newtonban jön ki az erő.

2012. nov. 11. 21:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Így már értem :)
2012. nov. 12. 09:04