Fizika házi, valaki segít?


Sziasztok! Most vesszük a változó mozgásokat (átlagsebesség,pillanatnyi sebesség)

nagyjából vágom, de két feladatot nem értek.


Egy autó (...) 80 perc alatt jutott el. A vezető Kecskeméten a 85 km-t, Szegeden a 167 k-m-t jelző táblát látta. Mekkora volt az autó átlagsebessége?


Egy autó 20 mp-ig 50 km/h sebességgel halad, majd ráhajtva az autópályára a következő 150 métert 10 mp alatt teszi meg. Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 mp alatt?



2012. nov. 10. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

1)

[t]=óra, [v]=km/h, v=s/t


2) s1=v1*t1

v_átlag=s_összes/t_összes

2012. nov. 10. 14:22
 2/6 anonim válasza:

Szia!


átlagsebesség = összes út / összes idő


1.hiányos a szöveg, de ha Kecskemétről megy Szegedre, akkor 167-85=82 km-t tesz meg 80 perc alatt.

Így az átlagsebessége 82 km (összes út) / 1,33 h (összes idő) = 61,65 km/h



2.v=s/t -> s=v*t

első szakaszban megtesz 13,9 m/s * 20 s = 278 m

második szakaszban megtesz 150 m-t a feladat szövege szerint

összesen 428 m és 30 s tehát az átlagsebessége 428 m / 30 s = 14,27 m/s -> 51,37 km/h

2012. nov. 10. 14:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Őőő, köszönöm, nagyjából értem, megpróbálom megcsinálni :)
2012. nov. 10. 15:44
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak nekem az első szakaszban nem 13,9 lett,hanem 13,8.

Mert ugye 50:3,6=500:36.

És így az egész végeredmény egy picit más lett, 14,2 m/s, vagyis 51,12 km/h.

2012. nov. 10. 15:59
 5/6 anonim válasza:
Az már csak minimális eltérés, de amúgy a 13,8888-at illik 13,9-re kerekíteni. :)
2012. nov. 10. 20:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,értem :)
2012. nov. 11. 10:59