Matek háziban segítene valaki?


határozzuk meg,hogy a sokszögek területének hányad része a vonalkázott terület!

[link]


hálás lennék ha valaki is magyarázná,hogy csinálta!nagyon köszönöm



2012. nov. 7. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

mindegyik sokszögnek számold ki a területét. Ha jobban megnézed, akkor mindegyik vonalkázott rész a kör egy része, amihez csak a sugarát kell tudni (mindegyiknél ki lehet számolni a sugarat)


szóval ha ez mind meg van, akkor a vonalkázott rész területét elosztod a sokszög területével és megszorzod 100-al (azért 100,mert így %-ot kapsz)


tehát:

(r*r*PI/x) / T * 100 = hanyad része (az x az az, hogy a kör hanyad részét látod, tehát ha csak a 4-edét akkor x=4)


U.I: ha a kör részletek nem csíkozottak, hanem fegérek, mint pl a b)-nél akkor a fehér rész %-át kapod meg

2012. nov. 7. 22:11
 2/2 anonim ***** válasza:

a)

Nem írja a feladat, de gondolom, a körcikk sugara fele a rombusz oldalának.


A rombusz területe: a^2*sin(alfa)=0,866

A körcikk területe: r^2*Pi*alfa/360fok=0,1309

Két körcikk területe: 0,2618


A területek aránya: 0,2618/0,866=0,302


b)

A trapéz magassága: m=1*tg(60fok)=1,732

A trapéz területe: T=(4+2)*1,732/2=5,196


Négy félkör területe=két kör területe=2*(0,5^2*Pi)=1,5708


Két körcikk területe=2*(1^2*Pi*60fok/360fok)=1,0472


A fehér terület összesen: 2,618

A satírozott terület: 5,196-2,618=2,578


A területek aránya: 2,578/5,196=0,496

2012. nov. 7. 22:13