Segítene valaki befejezni az alábbi példát?


Sziasztok, segítene valaki befejezni az alábbi példát?


[link]


Köszönöm szépen !!!!


2012. nov. 6. 06:55
 1/1 bongolo ***** válasza:

a2)

Ha függetlenek, akkor P(A|B) = P(A), tehát 0,5


b2)

Mivel a feltételes valószínűség definíciója szerint P(A|B) = P(A∩B)/P(B)

ezért P(A∩B) = P(A|B)·P(B) = 0,6·0,3


Fura, hogy pont ezt a két kérdést nem tudtad, ezek a legegyszerűbbek. Mondjuk az utolsóhoz Bayes tétel kellett, az sokkal bonyolultabb...

2012. nov. 6. 11:10