[link]


légyszi, fontos :(



2012. nov. 4. 19:12
 1/3 Radványi Patrik ***** válasza:

A (3) és (4) feladatokhoz, a megoldás ahol a két függvény metszi egymást. A kép alapján remélem világos lesz


[link]

2012. nov. 4. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:

lg(x-9)+lg(2x-1) =2

lg((x-9)(2x-1))=2

(x-9)(2x-1)=100


Bontsd ki a zárójelet, ezután sima másodfokú. Az a gyanúm, hogy még arra sem vetted a fáradságot, hogy megértsd a logaritmus fogalmát.

2012. nov. 5. 11:48
 3/3 A kérdező kommentje:
jól sejted :(
2012. nov. 5. 11:52