a feladat: van két egyenlet két ismeretlennel, és hát meg kell oldani: (3^(3-x))+2*(3^y)=9
(x+y)^3=27
2012. nov. 4. 14:35
1/3 anonim válasza:
Második egyenletből köbgyököt lehet vonni.
x+y=3
3-x=y
Vagyis
3^y+2*3^y=9
3*3^y=9
3^y=3
Vagyis y=1, x=2.
2/3 A kérdező kommentje:
köszi. az első amit felírtál az nekem is megvolt, csak én az y helyébe illesztettem be az egyenlet másik oldalát vagyis: (3^(3-x))+2*(3^(3-x))=9, és így nekem x=3, y=0, és az ellenőrzés így már nem jött ki...az én módszerem rossz vagy csak rosszul számoltam??
2012. nov. 4. 15:10