Matekban tudna vki segíteni?


a feladat: van két egyenlet két ismeretlennel, és hát meg kell oldani: (3^(3-x))+2*(3^y)=9

(x+y)^3=27


2012. nov. 4. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Második egyenletből köbgyököt lehet vonni.

x+y=3


3-x=y


Vagyis

3^y+2*3^y=9

3*3^y=9

3^y=3


Vagyis y=1, x=2.

2012. nov. 4. 14:59
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi. az első amit felírtál az nekem is megvolt, csak én az y helyébe illesztettem be az egyenlet másik oldalát vagyis: (3^(3-x))+2*(3^(3-x))=9, és így nekem x=3, y=0, és az ellenőrzés így már nem jött ki...az én módszerem rossz vagy csak rosszul számoltam??
2012. nov. 4. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Elszámoltad, úgy is x=2 jön ki.
2012. nov. 4. 15:25