Matek házi. Segitene valaki?

négyes alapú log x=- 1/2
2012. nov. 2. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
wolframalpha.com
2012. nov. 2. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
4^(-1/2) = √(4^-1)= √(1/4) = 1/2
2012. nov. 2. 19:36
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt jól oldottam meg?

25ös alapú log 125=x

25^x=125

(5^2)^x=5^3

5x=3

x=3/5

2012. nov. 2. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul oldottad meg :S


25^x = 125

(5^2)^x = 5^3

5^2x = 5^3


2x=3

x=3/2

2012. nov. 2. 19:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem hogy a válaszodban ott hogy lett √ alatt, és hogyan lett ott -1?
2012. nov. 2. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

log(4)x=-1/2


Ez annyit tesz, hogy a 4-et -1/2-dik hatványra kell emelni ahhoz, hogy megkapjam x-et


van egy ilyen logaritmus azonosság, hogy a^(p/q) = (q)√(a^p)


vagyis a számláló a gyökszámot határozza meg, míg a számláló a kitevőt. pl:


10^(3/2) = (2)√(10^3)


5^(4/3) = (3)√(5^4)

2012. nov. 2. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
elírtam, szóval a nevező a gyökszámot, míg a számláló a kitevőt határozza meg.
2012. nov. 2. 20:02