négyes alapú log x=- 1/22012. nov. 2. 19:24
3/7 A kérdező kommentje:
Ezt jól oldottam meg?
25ös alapú log 125=x
25^x=125
(5^2)^x=5^3
5x=3
x=3/5
2012. nov. 2. 19:42
4/7 anonim válasza:
Rosszul oldottad meg :S
25^x = 125
(5^2)^x = 5^3
5^2x = 5^3
2x=3
x=3/2
5/7 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem hogy a válaszodban ott hogy lett √ alatt, és hogyan lett ott -1?
2012. nov. 2. 19:49
6/7 anonim válasza:
log(4)x=-1/2
Ez annyit tesz, hogy a 4-et -1/2-dik hatványra kell emelni ahhoz, hogy megkapjam x-et
van egy ilyen logaritmus azonosság, hogy a^(p/q) = (q)√(a^p)
vagyis a számláló a gyökszámot határozza meg, míg a számláló a kitevőt. pl:
10^(3/2) = (2)√(10^3)
5^(4/3) = (3)√(5^4)
7/7 anonim válasza:
elírtam, szóval a nevező a gyökszámot, míg a számláló a kitevőt határozza meg.