[link]

Ezt kéne



2012. okt. 31. 14:29
 1/3 BKRS ***** válasza:

A=3*2^n + 2^(n+1) + 5*2^n + 2^n =

=(3+2+5+1)*2^n = 11*2^n

11 lesz A legnayobb prím osztója.

2012. okt. 31. 17:10
 2/3 anonim ***** válasza:

A=3*2^n+2*2^n+5*2^n+2^n

Kiemeljük 2^n-t.

Lesz A=2^n*(3+2+5+1)

A= 2^n*11

Innen következik, hogy A legnagyobb osztója, ami prímszám, 11.

2012. okt. 31. 17:15
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen kösziii nektek
2012. okt. 31. 18:30