12- (x-3) =6x-6 <- ezt hogyan kell megoldani?

Kérlek aki tudja az mondja meg vagy csak a végeredményt vagy vezzesse le a számítást, aki tudja kérem csinálja meg nagyon kééne.Előre is köszönöm.:)
2009. aug. 11. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Először is fel kell bontanod a bal oldalon álló zárójelet.

12-x+3=6x-6

Utána össze lehet vonni.

15-x=6x-6

Célszerű a változókat és a számokat külön-külön oldalra rendezni.

15=7x-6

21=7x

Innen már nem nehéz, csak el kell osztani mindkét oldalt 7-tel.

3=x

Na, és a végén egy ellenőrzés:

12-(3-3)=18-6

12-0=12

12=12, azonosság, a megoldás helyes.

2009. aug. 11. 13:10
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2009. aug. 11. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:
5%

1. zárójelfelbontás után

12x+36=6x-6

2. hozzáadsz hatot a másik oldalhoz

12x+42=6x

3. kivonsz 12x-et

42=-6x

4. elosztod hattal

8=-x

5. mindkét oldalt megszorzod -1-gyel

x=-8

2009. aug. 11. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát a második az biztos hogy rossz... Miért szorozál?? Ott kivonás van nem szorzás.
2009. aug. 11. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:

12-(x-3)=6x-6

-x+3=6x-18

21=7x


Tehát az elsőnek van igaza

2009. aug. 11. 21:50
 6/6 anonim válasza:

12-(x-3)=6x-6


12-x+3 = 6x-6 /+x

15= 7x-6 /+6

21=7x /:7

3=x


tehát mind a kettőjüknek igaza van :D

2009. aug. 13. 01:24