Megoldanátok a matekfeladatomat?


Két város 120 km-re van egymástól.Az egyikből 70km/h,a másikból 50km/h sebességgel halad egymás felé egy-egy motoros.A lassúbb motoros indulása után 1,5 óra múlva találkoznak.A gyorsabb motoros hány órával később indult,mint a lassúbb?

Kérlek oldjátok meg,sürgős lenne.

Előre is köszönöm.

P.S.ha lehet magyarázatot is írjatok.


2012. okt. 31. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki, hogy mennyi utat tett meg a motoros másfél óra alatt. Annyit kell megtennie a másik motorosnak is, ezt vissza tudod osztani a sebességgel, és meg is kapod a szükséges időt.
2012. okt. 31. 11:49
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nálam 0,858h-val kell később indulnia a gyorsabbik motorosnak.


Így jött ki:

Lasabb motor:

50km/h - 1,5h => 75km-t tesz meg.


Ezáltal a gyorsabbiknak csak 45km-t kell megtennie.

A gyorsabbik (70km/h) 45km-t 0,642h alatt tesz meg.

Ha az 1,5h ból kivonom a 0,642h-t, akkor megkapjuk hogy hány órával kell később indulnia a gyorsabbik motorosnak:

1,5-0,642=0,858h

2012. okt. 31. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Jogos, ezt rosszul írtam, nem ugyanannyit, hanem csak a maradékot kell megtennie a másik motorosnak.
2012. okt. 31. 11:56
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ezt nem értem.

Én másképp csináltam.

2012. okt. 31. 12:14
 5/12 A kérdező kommentje:

ugyebár s=v szer t

s=50 szer1,5

2012. okt. 31. 12:16
 6/12 A kérdező kommentje:
eddig jól csinálom?
2012. okt. 31. 12:16
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát a lassú motoros 75 km-t tesz meg 120 km alatt
2012. okt. 31. 12:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tíz métert futok százon.
2012. okt. 31. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:

8. válaszoló: Ezen jót röhögtem most! :D


Szóval kedves kérdező nézzük akkor mégegyszer:

Lasabb motor:

50km/h-val halad a motor 1,5h keresztül. Így kijön hogy hány km-t tesz meg ezalatt az 1,5h alatt: s=v*t 75km=s


Ezáltal a gyorsabbiknak csak 45km-t kell megtennie (mivel már a másik 75km-t megtett). Nem indulhatnak ugyan akkor, mert akkor nem találkoznának 1,5h múlva (lassúbiktól számítva).

A gyorsabbik (70km/h)-val 45km-t tesz meg 0,642h alatt.

Mivel ebből látszik, hogy 0,642<1,5h így még menne tovább a gyorsabbik motoros ezáltal nem ott találkoznának, ahol a feladat kéri.

Ha az 1,5h ból kivonom a 0,642h-t, akkor megkapjuk hogy hány órával kell később indulnia a gyorsabbik motorosnak:

1,5-0,642=0,858h


Érthető?

2012. okt. 31. 12:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogy jön ki a 0,64?Kerekített érték?
2012. okt. 31. 13:40
1 2