Milyen vastag egy 1,2 gramm tömegű szataniollap, amely 35 cm hosszú? (sűrűsége: 7g/cm3)

2012. okt. 28. 13:03
 1/1 BKRS ***** válasza:

Attól függ milyen széles.

Ha négyzet alapú, akkor m-mel jelölve a magasságát

(35*35*m)*7 = 1,2

m = 1,2/(7*35*35) = 0.0001399 cm = 0,1399 μm = 139,9 nm

2012. okt. 29. 16:13