Legalább meddig kell a hordót feltölteni ahhoz, hogy a víz alatt maradjon?


[link]


Nekem az jött ki, hogy l2>0,108 m, de csak középsuliba járok szóval para xD

Elfelejtettem jelezni, hogy a hordó acél és ólom amivel töltjük, bár ez kb evidens.

A hordó 0,004 m vastag ha nem lenne világos.



2012. okt. 25. 23:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Btw ami az adatok felett van az masik feladat :P
2012. okt. 25. 23:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy számolgatnék, mert ahhoz már késő van:

1. számold ki a hordó külső és belső térfogatát. A kettő közötti különbözetet szorozd a vas fajsúlyával (vagy mi az a ró, régen volt már...), ennyi a hordó tömege.

2. ahány köbdeciméter a külső térfogat, legalább annyi kilónak kell lenni az ólommal együtt.

2. számold ki a hordó saját tömegét.

3. számold ki hány kiló ólom kell még bele.

4. számold ki, hogy az ekkora tömegű ólomnak mennyi a térfogata.

5. határozd meg, hogy ez meddig ér a hordóban.

(egyáltalán melyik a hordó magassága, és melyik az átmérője?)

2012. okt. 26. 01:13
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ezt csinaltam, igy jott ki ez csak a hordohoz kepest kicsit fura szam bar femekrol beszelunk.

sry, hogy kocka lett xD am az also az atmero, bar szerintem ez is evidens

2012. okt. 26. 10:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuuuk igy alaposabban olvasva nem jol gondolod asszem xD vagy nem tudom pontosan, lehet mashogy fogalmazol csak van ilyen kiszoritott viz terfogat meg felhajtoero stb
2012. okt. 26. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:

A kiszorított víz térfogata az a hordó külső térfogata.

Ez x köbdeciméter (azaz liter).

Ha az egész hordó+ólom tömege ugyanennyi x kg, akkor éppen lebeg.

Számolhatsz súllyal és felhajtó erővel is, szerintem ugyanaz lesz a végeredmény.


De ezt mondjuk nem tudom neked mi akar lenni: l2>0,108 m ?

2012. okt. 26. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, nekifogok.


Akkor legyen a G=F-es dolog.

G(test)= ró(test)*V*g.

F=G(víz)=1000 kg/m3*V'*g.

Mivel a test víz alatt van, V=V'.

Ha G=F, akkor 1000 kg/m3 = ró(test).

Azaz, ha a test össztömegét elosztjuk a térfogatával, 1000-et kell kapnunk.

A test térfogata (külső):

(0,4^2)*pi*1,5=0,754 m3.

Ebből következik , hogy a megtöltött hordónak 754 kg-nak kell lennie.

Mennyi a hordó üresen?

A hordó belső térfogata:

(0,396^2)*pi*1,492=0,735 m3.

A vas térfogata 0,754-0,735=0,019 m3, a tömege: 0,019*7850=149,15 kg.

Annyi ólmot kell beletölteni, hogy összesen 754 kg legyen, azaz 754-149,15=604,85 kg-ot.

604,85 kg ólom térfogata 604,85/11340=0,0533 m3.

A hordó belső (és az ólomoszlop) alapterülete:

0,396^2*pi=0,4927 m2.

Az ólomoszlop magassága (minimum):

0,0533/0,4927=0,1082 m.


Szóval jó a te eredményed is, csak a 12-t nem tudom micsoda!

2012. okt. 26. 13:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Az nem 12 hanem L2 xD szoval jo

am az a lenyeg h a hordo a viz alatt maradjon azert van kacsacsor.

Na mind1 koszi a megerositest xD

2012. okt. 26. 14:27