Egy hajó egy szigettől elindulva 26 km-re távolodik el attól. Ezután dél felé fordulva 10 km-t halad. Milyen távolságra van ekkor a szigettől, ha azt éppen nyugat felé látja?


2012. okt. 24. 17:31
 1/4 BKRS ***** válasza:

Pitagorasz tétellel 26²-10² = 24²

tehát 24 km-re van.

2012. okt. 24. 17:51
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért 24 km-re, amikor 26-10=16 ???
2012. okt. 24. 17:59
 3/4 BKRS ***** válasza:

A hajo utja egy derekszogu haromszog lesz.

Az átfogó 26km, az egyik befogó 10km,

a másik befogót keressük.

a=10,b=?,c=26

a²+b²=c² (Pitagorasz!)

100+b²= 676

b²=576

b=24

2012. okt. 24. 22:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. okt. 25. 15:57