2012. okt. 24. 17:31
1/4 BKRS válasza:
Pitagorasz tétellel 26²-10² = 24²
tehát 24 km-re van.
2/4 A kérdező kommentje:
Miért 24 km-re, amikor 26-10=16 ???
2012. okt. 24. 17:59
3/4 BKRS válasza:
A hajo utja egy derekszogu haromszog lesz.
Az átfogó 26km, az egyik befogó 10km,
a másik befogót keressük.
a=10,b=?,c=26
a²+b²=c² (Pitagorasz!)
100+b²= 676
b²=576
b=24
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. okt. 25. 15:57