Kémia! A karbonátionban h van 30 db proton és 28 db elektron? Nem értem valaki elmagyarázná?

köszönöm:D
2012. okt. 22. 22:35
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat rosszul irtam 30 db proton és 32 db elektron
2012. okt. 22. 22:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem, ugyanis a karbonátion kétszeresen negatív, (CO3)2- molekula, amiben van 1*6 + 3*8 = 30 proton és 1*6 + 3*8 + 2*1 = 32 db elektron.

A karbonátion a H2CO3 (szénsav)-ból keletkezik úgy hogy lead két H+ iont, azaz 2 db protont.

2012. okt. 22. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
(közben nem vettem észre a hozzászólásod, de a lényegen nem változtat)
2012. okt. 22. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, hogy képződik:


H2CO3 -> CO3(2-) + 2H+

Leszakad két hidrogén ion, ami gyakorlatilag proton. Ezeknek nincs elektronja, spontán 1 protonból állnak, így ha összeadod az eredeti molekulában lévő protonok számát, ami megegyezik a rendszámmal: 2*1 + 6 + 3*8 = 32. A proton mint tudod megegyezik az elektronszámmal, ezért 32 van abból is. Azonban azzal, hogy megszabadult két hidrogén iontól, ami gyakorilatilag 2 protonnak felel meg, csökken kettővel a protonszám, így lesz 30 protonja, de az elektronszáma megmarad 32-nek, így lesz a karbonát-ion kétszeresen negatív töltésű.

2012. okt. 23. 07:51