Az van a feladatban, hogy 11 és 15 osztályköze 12,5. 16- nak és 20-nak meg 17,5. Hogy jön ez ki?2012. okt. 17. 20:00
1/2 anonim válasza:
Szia! A megoldás, hogy adott osztályköz alsó + felső határa osztva 2-vel, pl. 11+15=26/2=13 lesz az osztályközöd az első esetben, nem 12,5.
2/2 A kérdező kommentje:
Órán csináltuk meg így, és itthon meg nem értettem hogy jött ki, de köszönöm :)
2012. okt. 21. 16:22