Egy 50 évesnél fiatalabb apa 5 évvel idősebb,mint legidősebb fia életkorának 7-szerese.Az apa és a fiú életkorának összege osztható 5-tel. Hány évesek?2012. okt. 17. 19:01
1/3 anonim válasza:
Apa 40
Fia: 5
7x5= 35 + 5=40
45:5=8
Szerintem.
2/3 anonim válasza:
apa életkora: 5*7+5=40
Gyerek életkora: 5 éves a gyerek
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. okt. 17. 19:27