Matek szöveges háziban segítség?

Egy 50 évesnél fiatalabb apa 5 évvel idősebb,mint legidősebb fia életkorának 7-szerese.Az apa és a fiú életkorának összege osztható 5-tel. Hány évesek?
2012. okt. 17. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Apa 40

Fia: 5

7x5= 35 + 5=40

45:5=8


Szerintem.

2012. okt. 17. 19:14
 2/3 anonim válasza:

apa életkora: 5*7+5=40

Gyerek életkora: 5 éves a gyerek

2012. okt. 17. 19:14
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. okt. 17. 19:27