MATEK! Adjuk meg a kovetkezo kifejezesekben szereplo egyutthatokat! Hogy csinaljam? :' ( helpmee

-7,83ab ; 2,8×5xy ; -2×5,3yz ; 2x(ix) 7y

2012. okt. 16. 17:10
 1/3 A kérdező kommentje:
keerlek valaki!
2012. okt. 16. 17:25
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Együttható a határozott tényezô.
2012. okt. 17. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:

A megoldás (nagyon egszerű!) ki kell venned a számokat, vagyis ami nem változó:

az elsőben : -7,83

A 2.-ban: 2,8*5=14 (ha az ott szorzásjel)

3. ban: 2*5,3=10,6

4. ben: 2*7=14 (gondolom az i változó, ha mégsem, akkor 14+14i komplex szám)

2012. okt. 17. 22:14