2012. okt. 14. 20:24
1/5 X-atosz válasza:
Ilyen nincs. Ha valami hatványra van emelve és a hatványalap nem nulla, az eredmény sem lehet nulla. MINDEN SZÁM 0. HATVÁNYA =1 (kiv. 0).
2/5 A kérdező kommentje:
bocsanat elírtam, ugy akartam írni hogy egyenlő-e eggyel?
2012. okt. 14. 20:30
3/5 anonim válasza:
2^x=1
mivel 1 a 2 nulladik hatványa, ezért felírhatjuk ezt:
2^x=2^0
mivel a 2^x függvény szigorúan monoton növekvő elhagyhatjuk a hatványalapokat
x=0
2^0=1
4/5 anonim válasza:
Bármely szám nulladik hatványa 1.
5/5 X-atosz válasza:
Bocs, én is elírtam: a 0-t nemigen szoktuk hatványozni, mert nincs értelme. :)