2 az x-ediken egyenlő nullával?


2012. okt. 14. 20:24
 1/5 X-atosz válasza:
Ilyen nincs. Ha valami hatványra van emelve és a hatványalap nem nulla, az eredmény sem lehet nulla. MINDEN SZÁM 0. HATVÁNYA =1 (kiv. 0).
2012. okt. 14. 20:29
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsanat elírtam, ugy akartam írni hogy egyenlő-e eggyel?
2012. okt. 14. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:

2^x=1

mivel 1 a 2 nulladik hatványa, ezért felírhatjuk ezt:

2^x=2^0

mivel a 2^x függvény szigorúan monoton növekvő elhagyhatjuk a hatványalapokat

x=0


2^0=1

2012. okt. 14. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármely szám nulladik hatványa 1.
2012. okt. 15. 18:43
 5/5 X-atosz válasza:
Bocs, én is elírtam: a 0-t nemigen szoktuk hatványozni, mert nincs értelme. :)
2012. okt. 18. 13:58