HELP! Nem tudok szöveges feladatot megoldani! Mit tanácsoltok? (részletek lent)


10. Osztàlyba jàrok. A 2 ismeretes egyenletrendszereket tanuljuk. És nem bìrok felìrni a szõvegből egy szimpla egyenletet...... Kulontanàrhoz is jàrok de egyedül nem bìrom megoldani...

holnap évfolyam doga.....

mit csinàljak hogy megértseem? :O



2012. okt. 14. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy holnapig nem fog csoda történni, de azzal sokat segítesz a dolgon, ha átnézed azokat a feladatokat, amiket az órán megoldottatok, és megpróbálod megérteni, miért úgy írtátok fel az egyenletet.

Mondjuk írok egy egyszerű példát: két szám összege 9. Ha az első szám háromszorosából kivonod a második számot, az eredmény 11 lesz. Erre úgy írod fel az egyenleteket, hogy:

1. X+Y=9

2. 3X-Y=11

Végül ezt megoldod, pl. az első egyenletből kifejezed Y-t:

1. Y=9-X,

aztán ezt berakod a 2. egyenletbe Y helyére:

2. 3X-(9-X)=11; 3X-9+X=11

Ebből már csak ki tudod számolni az X-et (addig számolj, amíg 5 lesz :)

Aztán ezt az 5-öt visszaírod az első egyenletbe:

Y=9-5, ebből Y 4 lesz.

Ha ezt megérted és begyakorlod, akkor biztos vagyok benne, hogy önállóan is sikerülni fog.

2012. okt. 14. 14:12
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)))) remélem tudom majd hasznosítani :)
2012. okt. 14. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, hogy ment? :O
2012. nov. 6. 19:15
 4/6 A kérdező kommentje:
3 mas lett -.- :(
2012. nov. 7. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Az azért annyira nem rossz..Jó, mondjuk igaz, hogy egy 4-es vagy 5-ös jobb lett volna, de most nem lehet mindenki jó minden tantárgyból. Én meg földrajzból vagyok nagyon rossz, akármennyit tanulok, a legjobb jegyem a 3-as, szóval? :S
2012. nov. 7. 17:45
 6/6 A kérdező kommentje:
:(
2012. nov. 7. 17:55