Kiszámítaná ezt nekem valaki? d (alsó index) n = ( (n-3) / (n+1) ) ^n+2


Bocsi, hogy ilyen csúnyán írtam, de nem tudom hogy lehetne ennél jobban:/

eredményként nekem e^6 jött ki, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e


2012. okt. 13. 20:14
 1/2 bongolo ***** válasza:

Ez határérték akar lenni?


lim(n→∞)( ((n−3)/(n+1))^(n+2) )


Alakítsuk át a belsejét:

(n−3)/(n+1) = (n+1 − 4)/(n+1) = 1 + (−4)/(n+1)


lim(n→∞)( (1 + (−4)/(n+1))^(n+2) )

lim(n→∞)(1 + (−4)/(n+1)) · lim(n→∞)( (1+(−4)/(n+1))^(n+1) )


Az első tag határértéke 1, a hatványos tagé pedig e^(−4)

2012. okt. 13. 20:30
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, határérték

köszönöm a segítséget :)

2012. okt. 13. 20:34