Bocsi, hogy ilyen csúnyán írtam, de nem tudom hogy lehetne ennél jobban:/
eredményként nekem e^6 jött ki, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e
2012. okt. 13. 20:14
1/2 bongolo válasza:
Ez határérték akar lenni?
lim(n→∞)( ((n−3)/(n+1))^(n+2) )
Alakítsuk át a belsejét:
(n−3)/(n+1) = (n+1 − 4)/(n+1) = 1 + (−4)/(n+1)
lim(n→∞)( (1 + (−4)/(n+1))^(n+2) )
lim(n→∞)(1 + (−4)/(n+1)) · lim(n→∞)( (1+(−4)/(n+1))^(n+1) )
Az első tag határértéke 1, a hatványos tagé pedig e^(−4)
2/2 A kérdező kommentje:
igen, határérték
köszönöm a segítséget :)
2012. okt. 13. 20:34