Mekkora a fellépő fonálerő és a hasábok gyorsulása, ha a fonál nyújthatatlan és m1=4kg, m2=2kg?
2012. okt. 13. 13:13
1/2 anonim válasza:
Berajzolod az erőket, ha egy rendszerként tekinted őket, akkor minden erő kiesik, kivéve az 1-es test gravitációs erejét, azaz az egész rendszert ez fogja gyorsítani.
m1*g=(m1+m2)*a
a=(m1*g)/(m1+m2)
a=6.54 m/s^2
Ha külön rendszerként vizsgálod a testeket, akkor az egyes test vizsgálatánál látszik, hogy: m1*g-T=m1*a, ahol T a fonálerő.
T=m1*(g-a)
T=13.08 N
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. okt. 13. 15:23