Van két trigonometrikus egyenlet a házimban, amit nem tudok megoldani. Ha valaki leírná a menetét, milyen addíciós tételeket/összefüggéseket használt, azt megköszönném.


Feladatok:

2*sin(x)= √(3)*tg(x)


sin(x) + cos (x) = 1/3


2012. okt. 6. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

√(3)*tg(x)=√(3)*sin(x)/cos(x). Ezután oszd el mindkét oldalt sin(x)-szel, majd 2-vel, majd szorozd be cos(x)-szel! A többit már láthatod.


A másodiknál először emeljük mindkét oldalt négyzetre:

sin^2(x)+cos^2(x)+2sin(x)*cos(x)=1/9.

A sin^2(x)+cos^2(x) összegről tudnod kell már, hogy mivel egyenlő. A 2sin(x)*cos(x) szorzatról is. Innen már könnyen megállapíthatod a eredményeket. (Több megoldás is van!)

2012. okt. 6. 10:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy segítettél :)
2012. okt. 6. 11:00