Egy derekszogu háromszög oldalai egy számtani sorozat egymást követő tagjai. A 3szog területe 150 négyzet cm. Mekkorák a háromszög oldalai?
2012. okt. 3. 18:09
 1/3 BKRS ***** válasza:

az oldalak: a ≤ b < c

a^2+b^2=c^2

ab/2=150

c-b=b-a


Ebbol

ab = 300

c=2b-a

c^2 = (2b-a)^2 = 4b^2 -4ab +a^2 = -1200 + 3b^2 + c^2

c^2 = -1200 + 3b^2 + c^2

3b^2 = 1200

b^2 = 400

b=20

a=15

c=5

2012. okt. 3. 18:16
 2/3 BKRS ***** válasza:

Lemaradt egy 2-es:

c=25

Bocs.

2012. okt. 3. 18:17
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. okt. 3. 22:11