Egy derekszogu háromszög oldalai egy számtani sorozat egymást követő tagjai. A 3szog területe 150 négyzet cm. Mekkorák a háromszög oldalai?2012. okt. 3. 18:09
1/3 BKRS válasza:
az oldalak: a ≤ b < c
a^2+b^2=c^2
ab/2=150
c-b=b-a
Ebbol
ab = 300
c=2b-a
c^2 = (2b-a)^2 = 4b^2 -4ab +a^2 = -1200 + 3b^2 + c^2
c^2 = -1200 + 3b^2 + c^2
3b^2 = 1200
b^2 = 400
b=20
a=15
c=5
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. okt. 3. 22:11