Elég csak abban segíteni hogy melyikhez mit írjak.. az egyenletet kiszámolom:)

1.- Bence megtakarított zsebpénzének 3/5-ét bankszámlán, 15%-át részvényekben, a maradék 260 forintot pedig a párnájára varrva tartja. Bence szeretne egy 1000 forintos kisautót vásárolni. Elég-e rá a pénze?

Úgy kéne csinálnom hogy felírom: bankszámlán: ide mit?

részvényekben: ide mit?

párnáján: ide mit?

A / jellel a törtvonalat jelzem!:)


2.- A szürke egerek 72%-a, a fehér egerek 64%-a szereti az edámi sajtot. Egy laboratóriumban az egerek egynegyede szürke, és a többi fehér. A laboratórium egereinek hány százaléka szereti az edámi sajtot?

Ennél mit számoljak? Hogyan kezdjek neki? Nagyon nem értem az ilyen százalékosakat.. a többi még valamennyire megy!:) Kérlek segítsetek!:)


2012. okt. 2. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

bankszámlaszám: 3/5

részvények: 15 %

párna: 260 Ft

-------

Sz.e: 72% 1/4

F.e.: 64% 3/4 (Ha az egynegyed szürke, akkor valószínűleg a háromnegyede fehér)


A 72%-nak ki kell számolni az 1/4-ét (72:4*1=18%)

A 64%-nak a 3/4-e (64:4*3) =48%


48+18=66%

2012. okt. 2. 18:14