El tudja valaki magyarázni, hogy a vegyületmolekulák százalékos összetételét hogy tudom kiszámolni?
pl H2O, NH3, Co2,HCl, NaCl, So2, MgCl2
És hogy a fenti képleteknek mi a nevük?
Holnap év eleji lesz és lesznek benne ilyen feladatok. Semmit nem értek belőle.:(
2012. szept. 30. 12:39
1/1 anonim válasza:
milyen százalékos? mol vagy tömeg? mondjuk mindkettőhöz kb alsós szintű matek kell.
ha pl a H2O 2 hidrogénből és 1 oxigénből áll akkor a mol%os összetétel:
H: 2/3 = 66.66%
O: 1/3 = 33.33%
tömeg%-ot meg úgy számolnál belőlük, hogy figyelembe veszed az elemek moláris tömegét.
H: 1gramm
O: 16gramm.
akkor az egész 18gramm.
ebből a %
H: 2/18 = 11.11%
O: 16/18 = 88.88%
ugyanígy az összes többi...
a nevek: víz, ammónia, széndioxid, nátriumklorid, kéndioxid, magnéziumklorid