Kémia! Valaki el tudná magyarázni nekem úgy, hogy meg is értsem?


El tudja valaki magyarázni, hogy a vegyületmolekulák százalékos összetételét hogy tudom kiszámolni?

pl H2O, NH3, Co2,HCl, NaCl, So2, MgCl2

És hogy a fenti képleteknek mi a nevük?

Holnap év eleji lesz és lesznek benne ilyen feladatok. Semmit nem értek belőle.:(


2012. szept. 30. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:

milyen százalékos? mol vagy tömeg? mondjuk mindkettőhöz kb alsós szintű matek kell.


ha pl a H2O 2 hidrogénből és 1 oxigénből áll akkor a mol%os összetétel:

H: 2/3 = 66.66%

O: 1/3 = 33.33%

tömeg%-ot meg úgy számolnál belőlük, hogy figyelembe veszed az elemek moláris tömegét.

H: 1gramm

O: 16gramm.

akkor az egész 18gramm.

ebből a %

H: 2/18 = 11.11%

O: 16/18 = 88.88%


ugyanígy az összes többi...


a nevek: víz, ammónia, széndioxid, nátriumklorid, kéndioxid, magnéziumklorid

2012. szept. 30. 14:24