Számítsa ki az f (x) =-x^2-4x-4 függvénygörbe ls az x tengely között fekvő síkidom területét az x=-2 és x=0 határok között! Valaki tud benne segíteni?

Én megoldottam a feladatot de nem tudom hogy jól értelmeztem-e. Nem a terültre 5,3 jött ki. Ha valaki tudna ebben segíteni azt előre is köszönöm!
2012. szept. 29. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanultal integralni?


Ha igyen, akkor egyszeru:

Terulet = Integral(-2 es 0 kozott) f(x)


A hatarozatlan integral:

I(x) = -(x^3)/3 - 2x^2 - 4x


Ez -2 es 0 kozott:


T = I(-2) - I(0) = 8/3 - 8 + 8 - 0 - 0 - 0 = 8/3 = 2.667

2012. szept. 29. 14:45