Én megoldottam a feladatot de nem tudom hogy jól értelmeztem-e. Nem a terültre 5,3 jött ki. Ha valaki tudna ebben segíteni azt előre is köszönöm!2012. szept. 29. 14:34
1/1 anonim válasza:
Tanultal integralni?
Ha igyen, akkor egyszeru:
Terulet = Integral(-2 es 0 kozott) f(x)
A hatarozatlan integral:
I(x) = -(x^3)/3 - 2x^2 - 4x
Ez -2 es 0 kozott:
T = I(-2) - I(0) = 8/3 - 8 + 8 - 0 - 0 - 0 = 8/3 = 2.667