10-es matek! Elmagyaráznád légy szíves?


szóval a feladat levezetése kéne, mert a végeredmény megvan csak nem tudom h jön ki :(


[link]


előre is köszönöm!



2012. szept. 26. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

kögyök(27)=3


mert azt a számot keressük, aminek a harmadik hatványa 27.

Vagyis x^3=27. Ez pedig a 3.


köbgyök(8)=2. (Mert 2*2*2=8)


3-2=1

2012. szept. 26. 18:08
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!

én ott rontottam el h 1 gyök alá akartam vinni...

2012. szept. 26. 18:21