szóval a feladat levezetése kéne, mert a végeredmény megvan csak nem tudom h jön ki :(
előre is köszönöm!
2012. szept. 26. 18:05
1/2 anonim válasza:
kögyök(27)=3
mert azt a számot keressük, aminek a harmadik hatványa 27.
Vagyis x^3=27. Ez pedig a 3.
köbgyök(8)=2. (Mert 2*2*2=8)
3-2=1
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
én ott rontottam el h 1 gyök alá akartam vinni...
2012. szept. 26. 18:21