(Feˇ3Oˇ4)


legyen szíves valaki vezesse le a feladatot, mert én valahol elszúrom:


MˇFe=56g/mol MˇO=16 g/mol

21:8=21/56 : 8/16=0,375 : 0.5 es akkor most osszam le a legkisebb anyagmennyiséggel?? akkor lesz 1:1,33, valahogy nem értem :/


2012. szept. 24. 16:29
 1/3 BKRS ***** válasza:

n Fe es m O van benne.

Akkor a teljes tomeg az lesz, hogy:

n*56+m*16

A tomeg arany az lesz, hogy: n*56/m*16 = 21/8

n/m = 21/8 * 16/56

n/m = 3/4

n=3, m=4

Fe3O4 az pl ennek megfelelo keplet.

2012. szept. 24. 16:46
 2/3 A kérdező kommentje:
miért a vasnak az anyagmennyiségéről, az oxigénnek meg a tömegéről szól a feladat? ezt már nem értem.... ezt honnan tudni?
2012. szept. 24. 16:55
 3/3 BKRS ***** válasza:
itt tomegaranyrol van szo, szoval az anyagmennyiseg az csak annyiban jatszik, hogy anyagmennyiseget kell a moltomeggel megszorozni ahhoz, hogy kideruljon mennyi a tomeg.
2012. szept. 25. 18:08