(Feˇ3Oˇ4)
legyen szíves valaki vezesse le a feladatot, mert én valahol elszúrom:
MˇFe=56g/mol MˇO=16 g/mol
21:8=21/56 : 8/16=0,375 : 0.5 es akkor most osszam le a legkisebb anyagmennyiséggel?? akkor lesz 1:1,33, valahogy nem értem :/
2012. szept. 24. 16:29
1/3 BKRS válasza:
n Fe es m O van benne.
Akkor a teljes tomeg az lesz, hogy:
n*56+m*16
A tomeg arany az lesz, hogy: n*56/m*16 = 21/8
n/m = 21/8 * 16/56
n/m = 3/4
n=3, m=4
Fe3O4 az pl ennek megfelelo keplet.
2/3 A kérdező kommentje:
miért a vasnak az anyagmennyiségéről, az oxigénnek meg a tömegéről szól a feladat? ezt már nem értem.... ezt honnan tudni?
2012. szept. 24. 16:55
3/3 BKRS válasza:
itt tomegaranyrol van szo, szoval az anyagmennyiseg az csak annyiban jatszik, hogy anyagmennyiseget kell a moltomeggel megszorozni ahhoz, hogy kideruljon mennyi a tomeg.