A biztonsági szeleppel ellátott gáztartály szelepe 300kPa túlnyomás esetén nyílik ki. 20 fokC hőmérsékleten a tartályban a túlnyomás 180 kPa. Mekkora a bezárt gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép? (A légnyomás értéke 100 kPa)?
Nagyon köszönöm a válaszokat
2012. szept. 19. 18:00
1/1 BKRS válasza:
A gaz mennyisege es terfogata nem valtozik a tartalyban.
PV=nkT kepletbol lehet szamolni.
P/T = nk/V allando.
20 fokos ertekbol ezt ki is lehet szamolni P/T = (100+180)kPa/293F
a szelep kinyilasakor mondjuk X fokos:
280kpa/293F = 300/X
X = 300*293/280 = 314 F
vagyis 41 C