Fizika házi. Levezetéssel együtt kellene. Valaki?


A biztonsági szeleppel ellátott gáztartály szelepe 300kPa túlnyomás esetén nyílik ki. 20 fokC hőmérsékleten a tartályban a túlnyomás 180 kPa. Mekkora a bezárt gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép? (A légnyomás értéke 100 kPa)?

Nagyon köszönöm a válaszokat


2012. szept. 19. 18:00
 1/1 BKRS ***** válasza:

A gaz mennyisege es terfogata nem valtozik a tartalyban.

PV=nkT kepletbol lehet szamolni.

P/T = nk/V allando.

20 fokos ertekbol ezt ki is lehet szamolni P/T = (100+180)kPa/293F

a szelep kinyilasakor mondjuk X fokos:

280kpa/293F = 300/X

X = 300*293/280 = 314 F

vagyis 41 C

2012. szept. 21. 18:49