Egy hengeres kémcső köbcentiméterekre van beosztva. Két szomszédos beosztás távolsága 1,5 cm. Mekkora a kémcső belső átmérője?

Köszönöm!
2012. szept. 19. 14:42
 1/1 anonim válasza:

A henger térfogata: V = pi*r^2*h, ahol az r a sugár, h pedig a magasság,vagyis 1,5cm, a térfogat, a V, ami szintén adott, 1 cm^3.


Rendezzük át:

r^2 = V/(pi*h)

r^2 = 1/(3,14*1,5)

r^2 = 1/4,71 = 0,21

Vonjunk gyököt az r^2-ből: r = 0,45

Az átmérő a sugár kétszerese, tehát D = 2r = 2*0,45 = 0,9 cm.


Visszaellenőrizve térfogatra: V = pi*r^2*h = 3,14*0,45^2*1,5 = 0,9537 cm^3

Elfogadható, de ha 4 tizedessel számolsz, méginkább közelíteni fog az 1-hez.

2012. szept. 20. 22:28