Köszönöm!2012. szept. 19. 14:42
1/1 anonim válasza:
A henger térfogata: V = pi*r^2*h, ahol az r a sugár, h pedig a magasság,vagyis 1,5cm, a térfogat, a V, ami szintén adott, 1 cm^3.
Rendezzük át:
r^2 = V/(pi*h)
r^2 = 1/(3,14*1,5)
r^2 = 1/4,71 = 0,21
Vonjunk gyököt az r^2-ből: r = 0,45
Az átmérő a sugár kétszerese, tehát D = 2r = 2*0,45 = 0,9 cm.
Visszaellenőrizve térfogatra: V = pi*r^2*h = 3,14*0,45^2*1,5 = 0,9537 cm^3
Elfogadható, de ha 4 tizedessel számolsz, méginkább közelíteni fog az 1-hez.