10 a -12.-en mennyi? és 10 a -9.-en mennyi?2012. szept. 15. 17:10
1/7 anonim válasza:
10^-12=1/10^12, vagyis 1/1000000000000
10^-9=1/10^9, tehát 1/1000000000
2/7 anonim válasza:
a 10 a 12.en azt jelenti, hogy a 10-et 12-ször egymásután szorzod össze. tehát: 10*10*10*10*10*10*10*10*10*10*10*10= 1000.000.000.000 tehát 1 billió a a végeredmény, a 10 a 9.ennél ugyan ez a helyzet csak 9 szer szorzod össze a 10-et egymás után--->10*10*10*10*10*10*10*10*10=1000.000.000,tehát 1 milliárd.
3/7 anonim válasza:
előző vagyok, elsőnek van igaza, nem vettem észre a - jeleket, bocs a kérdezőnek.
4/7 anonim válasza:
0,000000000001 = 10^(-12)
Van a gépeden számológép.
0,000000001 = 10^(-9)
Van a gépeden számológép.
5/7 anonim válasza:
Opsz, kétszer írtam le mindent. A 10^(-12)-en:
0,000000000001
6/7 anonim válasza:
Nem enged be rakni több nullát ... xD akkor hagyjuk. Írd be úgy, ahogy az első írta, ha másképp nem tudod a számológépbe.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:D
Számológépbe nem tudom beírni minuszt + nem írja ki olyan nagy számok az eredmények xD
Részben azért érdekelt ez, mert hallottam olyat ha minusz a hatvány és páros szám akkor + az eredmény, ha meg páratlan akkor - az eredmény. De ha minusz akkor csak balra kell vinni a tizedes jelet ugye? És semmi minuszos hülyeség nem jön ki?
2012. szept. 15. 20:08