Segítséég!!2012. szept. 15. 14:44
1/3 anonim válasza:
9,5 x 10^2; 4,567 x 10^2; 2 x 10^4; 5,6 x 10^6; 5 x 10^0
Látod az összefüggést?
2/3 anonim válasza:
Megnézed, melyik az a legnagyobb szám, amelyik nála kisebb, 1 darab egyesből és azon kívül csupa 0-ból áll. Ezzel a számmal elosztod, aztán meg is szorzod vele, de amikor szorzol, akkor úgy írod le, hogy 10^(ahány nulla van benne, ha 1-nél kisebb, akkor ez elé még egy "-" előjel is jön). (A "^" felső indexet jelöl.)
Például 950-nél ez a szám a 100. 950/100 = 9,5, tehát 950 = 950/100*100 = 9,5*10^2.
5 = 5/1*1 = 5*10^0
0,0082 = 0,0082/0,001*0,001 = 8,2*10^(-3)
456,7 = 456,7/100*100 = 4,567*10^2
20000 = 20000/10000*10000 = 2*10^4
56 000 000 = 5,6*10^7
3/3 anonim válasza:
Hát... Negatívokra nem működik amit írtam, ott úgy kell nézni, hogy először letakarod az előjelet, aztán az, amit írtam, végül elé írod az előjelet.