Térgeometria feladatmegoldás?


nagyon felbosszantott ez a feladat,mert az én megoldásomtól teljesen eltér a helyes válasz.Ha valaki leírna a megoldás menetét,azért nagyon hálás lennék.

[link]

3.feladat


2012. szept. 6. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Elbonyolítod, azt hiszem. Ez nem térgeometria, teljesen egyszerű koordináta-geometria feladat.

Egyenletet y=mx+b alakra hozom, m kiolvasható, rá merőleges egyenes adott ponton át.

Leírjam részletesen?

2012. szept. 7. 18:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt van a teljes megoldás:

[link]

Remélem ez volt helyes válaszként megadva.

( Ez már "élesben" a 0. ZH. volt? )

2012. szept. 7. 18:23
 3/4 A kérdező kommentje:

még teljesen tiszta a gondolatmenet,mit kell érteni a b:y arányon.Én úgy próbáltam megoldani hogy az eredeti egyenesnek egy normálvektora n(3;2) ez ugye merőleges a megadott egyenesre és párhuzamos a kérdezett egyenessel.Tehát hogy egyenletet tudjunk felírni megcser. koord. és -1x.Ebből adódik hogy 2x-3y=x*P(x)y*P(y)

Hol hibás az én megoldásom?

Köszönöm hogy fáradtál azzal bevitted egy ábrázoló programba:)

2012. szept. 8. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy órája nem értem miért írtad ezt:

"még teljesen tiszta a gondolatmenet,mit kell érteni a b:y arányon" Most jöttem rá, hogy kimaradt a NEM szócska, vagyis nem érted a b:y jelölést. Ez nem arány! az egyenes NEVE b a kettőspontot követi az egyenlete. (Az új változatban töröltem az alakzat nevét.)

Ez az új változat:

[link]

Hátha te könnyebben rájössz, hogy mit rontottál el.

2012. szept. 8. 17:55