el kell végezni a műveletet:
gyök50*gyök2
törtes!: gyök50 osztva gyök2-vel, gyök27 osztva gyök3-al
melyik szám a nagyobb?
gyök3*gyök5 vagy (tört)gyök28 osztva gyök2
(gyök3)köbön vagy gyök14 * gyök2
és leírnátok nekem hogy miért és hogy jött ki?
2012. szept. 5. 16:19
1/4 bongolo válasza:
Ezeket kell tudni hozzá:
√a · √b = √(a·b)
√a / √b = √(a/b)
pl.:
√50 · √2 = √100 = 10
√50 / √2 = √25 = 5
stb.
√3·√5 = √15
√28/√2 = √14, tehát az előző a nagyobb
2/4 Mátyás3 válasza:
Mivel gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b), osztásnál pedig hasonlóképp.
1. gyök(2)*gyök(50)=gyök100=10,
2. gyök(50/2)=gyök(25)=5
3. gyök(9)=3
melyik nagyobb?
gyök(15) > gyök (14)
gyök(27) < gyök (18)
mivel a gyökfgv szig. mon .
3/4 A kérdező kommentje:
uhh nagyon szépen köszönöm :))
2012. szept. 5. 16:36
4/4 Mátyás3 válasza:
az utolsót elírtam,az 28 , nem 18