el kell végezni a műveletet:

gyök50*gyök2

törtes!: gyök50 osztva gyök2-vel, gyök27 osztva gyök3-al


melyik szám a nagyobb?

gyök3*gyök5 vagy (tört)gyök28 osztva gyök2

(gyök3)köbön vagy gyök14 * gyök2


és leírnátok nekem hogy miért és hogy jött ki?



2012. szept. 5. 16:19
 1/4 bongolo ***** válasza:

Ezeket kell tudni hozzá:

√a · √b = √(a·b)

√a / √b = √(a/b)


pl.:

√50 · √2 = √100 = 10

√50 / √2 = √25 = 5

stb.



√3·√5 = √15

√28/√2 = √14, tehát az előző a nagyobb

2012. szept. 5. 16:33
 2/4 Mátyás3 ***** válasza:

Mivel gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b), osztásnál pedig hasonlóképp.

1. gyök(2)*gyök(50)=gyök100=10,

2. gyök(50/2)=gyök(25)=5

3. gyök(9)=3

melyik nagyobb?

gyök(15) > gyök (14)

gyök(27) < gyök (18)

mivel a gyökfgv szig. mon .

2012. szept. 5. 16:34
 3/4 A kérdező kommentje:
uhh nagyon szépen köszönöm :))
2012. szept. 5. 16:36
 4/4 Mátyás3 ***** válasza:
az utolsót elírtam,az 28 , nem 18
2012. szept. 5. 18:32