2012. szept. 4. 19:44
1/6 anonim válasza:
Én a periodikus sorozatokat szeretem, a szabály az, hogy ezek ismétlődnek a végtelenségig.
(Amúgy a félkegyelmű matektanárod arra gondol, hogy az első szám az 5, a többi ennek -0,2-szerese.)
2/6 anonim válasza:
Bocsánat...
A többi az ELŐZŐ -0,2-szerese.
3/6 A kérdező kommentje:
köszi :) de sajnos nem ilyen egyszerű a megoldása mert ilyen n-es cuccal kell kifejezni sajnos :( Nem olyan kegyes tanár ő ....
2012. szept. 4. 20:24
4/6 anonim válasza:
Akkor (az első szám legyen az első, ne legyen 0).
a_{5n + 1} = 5,
a_{5n + 2} = -1,
a_{5n + 3} = 1/5,
a_{5n + 4} = -1/25,
a_{5n + 5} = 1/125,
mert még mindig a periodikus számsorozatok a kedvenceim.
(Amúgy a továbbra is félkegyelmű matektanárod erre gondol:
a_n = - (-0,2)^(n-2) = - (-1/5)^(n-2) = -(-5)^(2-n)...
ha eltaláltam, akkor mondd meg neki, hogy találkoztál egy gondolatolvasó emberrel.)
5/6 anonim válasza:
n az egy pozitív egész szám... Nem igaz, hogy mindig elírok vagy kifelejtek valamit...
6/6 A kérdező kommentje:
hát remélem elfogadja, de mindenképpen meg mondom neki (Y):)én még mindig nem szeretem őket... köszi a segítséget! :D
2012. szept. 4. 20:41