5, -1,1/5, -1/25,1/125 számsorozat szabályát kellene megállapítani? Léccccci valaki segítsen!


2012. szept. 4. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a periodikus sorozatokat szeretem, a szabály az, hogy ezek ismétlődnek a végtelenségig.


(Amúgy a félkegyelmű matektanárod arra gondol, hogy az első szám az 5, a többi ennek -0,2-szerese.)

2012. szept. 4. 19:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat...


A többi az ELŐZŐ -0,2-szerese.

2012. szept. 4. 19:58
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi :) de sajnos nem ilyen egyszerű a megoldása mert ilyen n-es cuccal kell kifejezni sajnos :( Nem olyan kegyes tanár ő ....
2012. szept. 4. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor (az első szám legyen az első, ne legyen 0).


a_{5n + 1} = 5,

a_{5n + 2} = -1,

a_{5n + 3} = 1/5,

a_{5n + 4} = -1/25,

a_{5n + 5} = 1/125,

mert még mindig a periodikus számsorozatok a kedvenceim.


(Amúgy a továbbra is félkegyelmű matektanárod erre gondol:


a_n = - (-0,2)^(n-2) = - (-1/5)^(n-2) = -(-5)^(2-n)...


ha eltaláltam, akkor mondd meg neki, hogy találkoztál egy gondolatolvasó emberrel.)

2012. szept. 4. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
n az egy pozitív egész szám... Nem igaz, hogy mindig elírok vagy kifelejtek valamit...
2012. szept. 4. 20:37
 6/6 A kérdező kommentje:
hát remélem elfogadja, de mindenképpen meg mondom neki (Y):)én még mindig nem szeretem őket... köszi a segítséget! :D
2012. szept. 4. 20:41