Ezeket hogy kell megoldani? (matek)


Ezeket hogy kell megoldani egyszerűen? (matek 9. oszt. )


1. Egy munka elvégzéséhez 3 gépet használnak. A munkát az első és a második gép együtt 7,2 nap alatt, az első és harmadik gép együtt 9 nap alatt, a második és harmadik gép együtt 12 nap alatt végezné el. Hány nap alatt végeznék el a munkát a gépek külön-külön?


2.Egy laboratóriumban kétféle sóoldat áll rendelkezésre. Ha az elsőből 4 köbcentit és a másodikból 12 köbcentit összekeverünk, 50%-os oldatot kapunk. Ha az elsőből 12 köbcentit és a másodikból 4 köbcentit keverünk össze, akkor 30%-os lesz az oldat. Hány százalékosak az eredeti oldatok?


2012. aug. 31. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírsz rájuk egyenleteket.

1-es:

3 gép x1,x2,x3

x1+x2=7,2

x1+x3=9

x2+x3=12


Ezekből kiszámolod az x-eket.


2)

Mit jelent hogy ennyi vagy annyi %-os oldat? A %-ok hogyan aránylanak a köbcentihez? Ezen kéne elgondolkodni.

2012. aug. 31. 14:16
 2/3 A kérdező kommentje:
3 ismeretlennel én is fel tudtam írni. De azt hogy kell kiszámolni?
2012. szept. 1. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyik egyenletet kivonod/összeadod a másik egyenlethez, majd megint míg egy ismeretlen nem marad ezt kiszámolod, ha megvan akkor ezt a kiszámolt értéket behelyettesíted az összes egyenletbe és folytatod míg ki nem számoltad az összes ismeretlent.

Több fajta képpen is hozzá lehet kezdeni.

pl ezt x1+x2=7,2 kivonod ebből: x1+x3=9.

(x1+x2)-(x1+x3)=7,2-9

x2-x3=-1,8


Ezt x2-x3=-1,8 ebből x2+x3=12

(x2-x3)-(x2+x3)=-1,8-12

-2*x3=-13,8

x3=6,9


Ekkor x3 összes előfordulása helyett 6,9-et írsz.

x1+x2=7,2

x1+6,9=9

x2+6,9=12


Folytatod ...

2012. szept. 2. 17:25