Most akkor ezt merre kell eltolni?


f(x) = sin(x+2)

f(x) = sin(x)+2


f(x) = sin(x-2)

f(x) = sin(x)-2


Ezeket merre kell eltolni?


2012. aug. 25. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

f(x)=sin(x+2) balra tolódik 2-vel

f(x)=sin(x)+2 felfelé tolódik 2-vel


f(x)=sin(x-2) jobbra tolódik 2-vel

f(x)=sin(x)-2 lefelé tolódik 2-vel

2012. aug. 25. 10:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszöntem a segítséget! :D
2012. aug. 25. 12:20