-2012. ápr. 17. 18:37
1/8 anonim válasza:
Atomsúlyokat: H = 1 N = 14 H2 = 2 NH3 N2 = 28 = 17 3H2 + N2 ===> 2NH3 1.79gH2 x = 0,895 mol 1molH2/2gH2 H2 9.98gN2 x = 0,356 mol 1molN2/28gN2 N2 0,356 mol N2 kell 3 x 0,356 = 1,069 mol H2, és nem kell, hogy így korlátozzák a H2 reagens - akkor megy ki először. 0.895molH2 1molN2/3molH2 x x = 5.07g 17gNH3/1molNH3 NH3 1.63g/5.07gx 100 % = 32,1% hozam 3 tizedesjeggyel
2/8 anonim válasza:
Mivel mólszámcsökkenéssel járó reakció a nyomás növelésével.
Mivel a felső nyíl irányában exoterm reakció, hűtéssel.
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
Még egy kérdés: Miket kell egy sorba írni?
2012. ápr. 17. 19:24
4/8 anonim válasza:
Fejtsd ki bővebben, mert nem értem!
5/8 A kérdező kommentje:
Mit kell egymás alá írni?
2012. ápr. 19. 17:46
6/8 anonim válasza:
Ne haragudj, de most sem értem.
Az egyensúlyi állandó felírására gondolsz,?
7/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. ápr. 19. 19:38
8/8 anonim válasza:
K=[NH3]2 / [H2]3* [N2]
ammónia kkonc négyzeten osztva a hidr konc köbön nitrogén konc szorzatával