3H2+N2 --><--2NH3 sorold fel hogyan tudnád az egyensúlyt a felső nyíl irányába eltolni?

-
2012. ápr. 17. 18:37
 1/8 anonim válasza:
Atomsúlyokat: H = 1 N = 14 H2 = 2 NH3 N2 = 28 = 17 3H2 + N2 ===> 2NH3 1.79gH2 x = 0,895 mol 1molH2/2gH2 H2 9.98gN2 x = 0,356 mol 1molN2/28gN2 N2 0,356 mol N2 kell 3 x 0,356 = 1,069 mol H2, és nem kell, hogy így korlátozzák a H2 reagens - akkor megy ki először. 0.895molH2 1molN2/3molH2 x x = 5.07g 17gNH3/1molNH3 NH3 1.63g/5.07gx 100 % = 32,1% hozam 3 tizedesjeggyel
2012. ápr. 17. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel mólszámcsökkenéssel járó reakció a nyomás növelésével.

Mivel a felső nyíl irányában exoterm reakció, hűtéssel.

2012. ápr. 17. 19:16
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Még egy kérdés: Miket kell egy sorba írni?

2012. ápr. 17. 19:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben, mert nem értem!
2012. ápr. 17. 21:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit kell egymás alá írni?
2012. ápr. 19. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de most sem értem.

Az egyensúlyi állandó felírására gondolsz,?

2012. ápr. 19. 19:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. ápr. 19. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:

K=[NH3]2 / [H2]3* [N2]


ammónia kkonc négyzeten osztva a hidr konc köbön nitrogén konc szorzatával

2012. ápr. 19. 21:22