Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?

Mekkora az a pontszerű töltés, amelytől r1=0,1 m-re lévő pontból r2= 1m-re lévő pontba vitt 6*10^-7 C töltésű testre ható elektromos erő munkája 00,88 J?
2012. aug. 19. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

azt tudod, hogy a coulomb-féle erő:


F=k*Q*q/r^2 (Most a q-t keressük)


A munka pedig:


W=integrál(F(R)dR)=kQq integrál(dR/R^2) r1-től r2-ig:


W=kQq((1/r1)-(1/r2))


Ebből:


q=r1*r2*W/(k*Q*(r2-r1))


q=1,81*10-5 C

2012. aug. 19. 16:41