Mekkora az a pontszerű töltés, amelytől r1=0,1 m-re lévő pontból r2= 1m-re lévő pontba vitt 6*10^-7 C töltésű testre ható elektromos erő munkája 00,88 J?2012. aug. 19. 15:00
1/1 anonim válasza:
azt tudod, hogy a coulomb-féle erő:
F=k*Q*q/r^2 (Most a q-t keressük)
A munka pedig:
W=integrál(F(R)dR)=kQq integrál(dR/R^2) r1-től r2-ig:
W=kQq((1/r1)-(1/r2))
Ebből:
q=r1*r2*W/(k*Q*(r2-r1))
q=1,81*10-5 C