Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » FONTOS! Valaki megtudná...

FONTOS! Valaki megtudná kezdeni ezt a két feladatot?

Figyelt kérdés

1. mekkora a prizma törőszöge, ha az egyik lapjára 45 fokos szögben beeső fénysugár a másik lapra merőlegesen érkezik? A prizma anyagának törésmutatója 1,5.

2.hány év alatt jut el a fény a Tejútrendszer egyik szélétől a másikig, ha a galaxisunk hozzávetőleges átmérője 1,42x10 a 18.-on km.?



2012. febr. 21. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladat megoldása ebből az ábrából remélem menni fog:

[link]

2012. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy év az 31.557.600 másodperc. A fény egy másodperc alatt megtesz 299.792.458 métert. A tejútrendszer átmérője pedig adott.


Már csak szoroznod és osztanod kell ...

2012. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első megoldónak, köszönöm, közben rájöttem én is.:) A második megoldást próbáltam, meg beszéltem tanárral is (dolgozat közben) azt mondta hogy semmi köze nincs ehhez a képlethez, úgyhogy ötletem sincs hogy mi lehetett. de köszönöm mindenkinek.:)
2012. febr. 23. 06:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én ezt most nem értem kérdező!


A távolság adott, te magad adtad meg (1,42x10^21m). A sebesség is adott (299792458 m/s). Az idő kiszámítható a t=s/v képletből... Igaz hogy másodpercben kapod meg, de márcsak át tudod számolni évre...

2012. febr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!