log(4)sin45+log(4)[gyök]2-log(4)sin60-log(4)tg30
Előre is kösz :) Magyarázattal kéne, különben nem értem meg:/
2012. aug. 15. 21:24
1/4 anonim válasza:
Látod-látod. Én magyarázattal sem érteném.
2/4 anonim válasza:
log(4)-et kiemelhetsz, mert ez minden tagban benne van.
Továbbá: sin(45)=1/sqrt(2), sin(60)=sqrt(3)/2, tg(30)=1/sqrt(3)
Ezeket kell már csak beírnod, de ahogy nézem további egyszerűsítés itt már nem lesz. Csak egy ronda sor.
3/4 anonim válasza:
4/4 anonim válasza:
Azonos alapú logaritmusok összege/különbsége áll a kifejezésben, így az erre vonatkozó azonosságokat kell felhasználni a megoldáshoz: log_4(A)+log_4(B)=log_4(A*B), illetve log_4(A)-log_4(B)=log_4(A/B). És persze fel kell használni a nevezetes szögek (30°, 45° és 60°) szögfüggvény-értékeit is.