log(4)sin45+log(4)[gyök]2-log(4)sin60-log(4)tg30

Előre is kösz :) Magyarázattal kéne, különben nem értem meg:/


2012. aug. 15. 21:24
 1/4 anonim válasza:
0%
Látod-látod. Én magyarázattal sem érteném.
2012. aug. 15. 21:39
 2/4 anonim ***** válasza:

log(4)-et kiemelhetsz, mert ez minden tagban benne van.

Továbbá: sin(45)=1/sqrt(2), sin(60)=sqrt(3)/2, tg(30)=1/sqrt(3)


Ezeket kell már csak beírnod, de ahogy nézem további egyszerűsítés itt már nem lesz. Csak egy ronda sor.

2012. aug. 15. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem így kellene megoldani:

[link]

De itt is ellenőrizheted:

[link]

2012. aug. 15. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Azonos alapú logaritmusok összege/különbsége áll a kifejezésben, így az erre vonatkozó azonosságokat kell felhasználni a megoldáshoz: log_4(A)+log_4(B)=log_4(A*B), illetve log_4(A)-log_4(B)=log_4(A/B). És persze fel kell használni a nevezetes szögek (30°, 45° és 60°) szögfüggvény-értékeit is.
2012. aug. 16. 12:34