(2x+1)másodikon=25
ennek az eredménynek kell ki jönni :
b) x1= 2; x2= –3
2012. aug. 13. 18:09
1/1 anonim válasza:
elsőnek gyököt vonunk. mivel a 25 a "5"-nek is a négyzete, meg a "-5"-nek is a négyzete, ezért 2db egyenletet kapunk így:
1) 2x+1=5
2) 2x+1=-5
1) folytatása:
kivonunk mindkét oldalból 1-et, ezt kapjuk: 2x=4. osztunk 2-vel és kijön, hogy x=2
2) folytatása:
kivonunk mindkét oldalból 1-et, ez kapjuk: 2x=-6. osztunk 2-vel és kijön, hogy x=-3