(2x+1)másodikon=25

ennek az eredménynek kell ki jönni :

b) x1= 2; x2= –3


2012. aug. 13. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

elsőnek gyököt vonunk. mivel a 25 a "5"-nek is a négyzete, meg a "-5"-nek is a négyzete, ezért 2db egyenletet kapunk így:

1) 2x+1=5

2) 2x+1=-5


1) folytatása:

kivonunk mindkét oldalból 1-et, ezt kapjuk: 2x=4. osztunk 2-vel és kijön, hogy x=2


2) folytatása:

kivonunk mindkét oldalból 1-et, ez kapjuk: 2x=-6. osztunk 2-vel és kijön, hogy x=-3

2012. aug. 13. 18:28