István apja 42 éves volt, amikor István született. Most négyszer annyi idős, mint István. Hány éves István, hány éves az édesapja?

Másik: Két szám összege u, különbsége v. Mennyi a két szám négyzetének a különbsége?

2012. júl. 17. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

x=y+42

x=4y

-->

4y = y+42

3y = 42

y=14


Magyarázat: x az apuka életkora, y a gyerek életkora. Apuka 42 évvel idősebb a gyereknél, valamint most 4x annyi idős mint a gyerek. Gyerek 14 éves, apuka 56 éves. Ellenőrzés: 4x14=56, tehát helyes.


Másik:

a+b=u

a-b=v

ha jól értem, akkor a kérdés u2-v2 =

(a+b)2 - (a-b)2 =

(a+b)(a+b)-(a-b)(a-b) =

a2 + 2ab + b2 - a2 +2ab -b2 =

4ab


tehát u2 - v2 = 4ab


ha valami nem egyértelmű, akkor írj

2012. júl. 17. 21:03
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. júl. 17. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:
A második feladatot én úgy értem, hogy ha ez a két szám a és b, akkor ennek a két számnak a négyzetük különbsége kell. Tehát a+b=u, a-b=v és kell az a^2-b^2, ami egyenlő (a+b)*(a-b), tehát u*v
2012. júl. 18. 08:50