Másik: Két szám összege u, különbsége v. Mennyi a két szám négyzetének a különbsége?2012. júl. 17. 20:28
1/3 anonim válasza:
x=y+42
x=4y
-->
4y = y+42
3y = 42
y=14
Magyarázat: x az apuka életkora, y a gyerek életkora. Apuka 42 évvel idősebb a gyereknél, valamint most 4x annyi idős mint a gyerek. Gyerek 14 éves, apuka 56 éves. Ellenőrzés: 4x14=56, tehát helyes.
Másik:
a+b=u
a-b=v
ha jól értem, akkor a kérdés u2-v2 =
(a+b)2 - (a-b)2 =
(a+b)(a+b)-(a-b)(a-b) =
a2 + 2ab + b2 - a2 +2ab -b2 =
4ab
tehát u2 - v2 = 4ab
ha valami nem egyértelmű, akkor írj
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. júl. 17. 22:19
3/3 anonim válasza:
A második feladatot én úgy értem, hogy ha ez a két szám a és b, akkor ennek a két számnak a négyzetük különbsége kell. Tehát a+b=u, a-b=v és kell az a^2-b^2, ami egyenlő (a+b)*(a-b), tehát u*v