Előre is köszi :)2012. júl. 16. 15:08
1/2 anonim válasza:
2 és fél év múlva.
Így jön ki:
x=5
4x=20
3(x+y)=4x+y
3x+3y=4x+y
3y=x+y
2y=x
y=1/2x
Az y jelöli, hogy valamennyi év, és ugyanannyi kell elteljen mindkettejüknek, hogy igazzá váljon az, hogy a nagyobb már csak 3* idősebb, ezért kell megszorozni 3-mal a kisebb testvér oldalán az egyenletet.
2/2 A kérdező kommentje:
Úúú.... KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! :) :D
2012. júl. 16. 15:48