A testvérek közül az egyik 5 éves, a másik négyszer öregebb nála. Hány év múlva lesz az idősebb testvér életkora háromszorosa a fiatalabbénak? Hány évesek lesznek akkor? HELP PLZ!

Előre is köszi :)
2012. júl. 16. 15:08
 1/2 anonim válasza:

2 és fél év múlva.


Így jön ki:

x=5

4x=20


3(x+y)=4x+y

3x+3y=4x+y

3y=x+y

2y=x

y=1/2x


Az y jelöli, hogy valamennyi év, és ugyanannyi kell elteljen mindkettejüknek, hogy igazzá váljon az, hogy a nagyobb már csak 3* idősebb, ezért kell megszorozni 3-mal a kisebb testvér oldalán az egyenletet.

2012. júl. 16. 15:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Úúú.... KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! :) :D
2012. júl. 16. 15:48