Mennyi idő alatt tenné meg a két villamosmegálló közötti 800méteres utat az iskolába sétáló diák, ha az átlagsebessége 3,5 km/h?

2012. júl. 13. 14:32
 1/7 reptoid ***** válasza:

Mi a sebesség? Út/idő. Ezt láthatod a sebesség mértékegységéből is.

A diák 3,5 km-t tesz meg 1 óra alatt.

Tehát sebesség=út/idő

Te ismered a sebességet, ismered az utat, és nem ismered az időt.

A mértékegységeket megfelelően átváltva a fenti összefüggéssel könnyedén kiszámolhatod az időt.

2012. júl. 13. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom hetedikes fizika, ugye?:)

Szóval az adatok:


az út 800 méter, ezt s-sel jelöljük

s= 800 m

ezt át kell váltanunk kilométerbe 1000 méter= 1 kilométer tehát:

s=800 m=0,8 km

A következő adatunk az átlagsebesség, amit v-vel vagy v átl.-gal jelölünk

v= 3,5 km/h

Remélem ismered az s=v*t képletet, ha nem szólj, és elmagyarázom!

Ebbe kell behelyettesíteni. Az időt keressük, tehát t=?

t=s/v alakban felírjuk a képletet és behelyettesítünk

t= 0,8 km/3,5 km/h (itt egy törtet képzelj el, a számlálóban van a 0,8 km és a nevezőben a sebesség)

Az eredmény pedig:

0,228571429 h (óra)

Ezt át lehet váltani percbe, de ennyi már lehet a Te dolgod is!

Remélem segítettem, szól, ha valami nem tiszta

17/L

2012. júl. 13. 14:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már érthető igen hetedikes fizika :)
2012. júl. 13. 14:51
 4/7 A kérdező kommentje:
13,7 perc lesz ugye?
2012. júl. 13. 14:55
 5/7 A kérdező kommentje:

VAn még hozzá egy feladat amit csak most vettem észre két feladatból tevödik össze... Mekkora az előző feladatokban szereplő, egy irányba mozgó villamos és diák sebessége?

A villamos sebességére az jött ki hogy 6,67 m/s azaz 24km/h ezeket az adatokat kell összekombinálni ezzel a feladattal tudnál segíteni?

2012. júl. 13. 15:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg még azt kérdezi mekkora az ellentétes irányban mozgó villamos és diák egymáshoz viszonyított sebessége?
2012. júl. 13. 15:07
 7/7 anonim válasza:
A diák meg a sineken sétál és a vele szembejövö villamos hatására a 800 méteres uton a sebbesége-24 km/h lesz.
2012. júl. 16. 08:41