Milyen valószínőséggel tudta a helyes választ a diák?


Feladat: Egy diák 1/4 valószínőséggel tudja a tesztkérdésre adandó helyes választ. Amennyiben nem tudja a helyes választ, akkor tippel (4 lehetséges válasz van,1/4 valószínűséggel jót választ). A diák jól válaszolt. Milyen valószínőséggel tudta a helyes választ?


A: 4/7

B: 4/6

C: 4/5

D: egyéb


Melyik válasz a jó és miért? Előre is köszönöm!


2012. jan. 3. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben nem vagyok ügyes, de megpróbálkozom, aztán valaki kijavít ha nem jó, vagy kifejti érthetőbben.

Annak a valószínűsége, hogy jól válaszol:

1/4 (ha tudja) + 3/4*1/4 (nem tudja de jól tippel) = 7/16

Ebből 1/4 rész volt az, amikor tudta a választ, tehát:

(1/4)/(7/16) = 4/7

2012. jan. 3. 15:29