Feladat: Egy diák 1/4 valószínőséggel tudja a tesztkérdésre adandó helyes választ. Amennyiben nem tudja a helyes választ, akkor tippel (4 lehetséges válasz van,1/4 valószínűséggel jót választ). A diák jól válaszolt. Milyen valószínőséggel tudta a helyes választ?
A: 4/7
B: 4/6
C: 4/5
D: egyéb
Melyik válasz a jó és miért? Előre is köszönöm!
2012. jan. 3. 15:09
1/1 anonim válasza:
Ezekben nem vagyok ügyes, de megpróbálkozom, aztán valaki kijavít ha nem jó, vagy kifejti érthetőbben.
Annak a valószínűsége, hogy jól válaszol:
1/4 (ha tudja) + 3/4*1/4 (nem tudja de jól tippel) = 7/16
Ebből 1/4 rész volt az, amikor tudta a választ, tehát:
(1/4)/(7/16) = 4/7