A fiamnak a nyári szünetre elég furcsa matekházit adtak! Még én sem tudom megoldani?!


Nos!

nem nevet , együtt érez!

a) kérdés:

hány db [link]

kell venni ahhoz , hogy egy 100W laptopt egy óráig meghajtson?

b) kérdés:

a szoba magassága 2m mekkora legyen a szoba hosszusága és szélessége , hogy az a) kérdésben szereplő mennyiségű akkumulátor elférjen egy más mellett illetve fölött (az akkumulátornak meg kell tartania a képen látható formáját!)


c)kérdés:

hány AA akkumulátor kell , hogy kiváltsa az autó akkumulátorokat?


d)kérdés:

nagyobb szoba kell , hogy ennyi AA akkumulátor elférjen egymás mellett alatt,fölött? és ha igen hány négyzet méterrel?



köszi előre is a segítséget!



2012. júl. 8. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hányadikba megy ez a szerencsétlen fiú?

Feladat a tanárnak:

Az adott felnőtt tanár x éves,a nyáron y napot töltött a tűző napon.

a.)Hány %-kal csökkentek értelmi képességei?

b.)Ha a gumiszoba alapjának hossza 2 méter, hány négyzetméter borítás kell az oldalfalakra, hogy csak könnyű, 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szerezzen?

2012. júl. 8. 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az első kérdésre nem tudom a választ, mert nem értek a fizikához. Viszont a másik kérdés viszonylag egyszerű. Annyiszor kell a termék értékeit megszorozni , ahány darabra van szükség belőle. Viszont a kérdés annyiban bonyolultabb, hogy a magasság meg van határozva. Egy akkumulátor magassága 242 mm, tehát összesen nyolc fér el belőle egymás tetején, hiszen 2m az 2000 milliméter. Ha tudjuk mondjuk, hogy 20-re van szükség, akkor egymás tetején ugye elfér 8. Két sorban elfér 16. Így marad négy, amit két oszlopban el lehet helyezni úgy, hogy kettő van egymás tetején. Így lett négy oszlopunk. Mivel az oszlopok egyenként 518 mm hosszúak, ezért 2* 518 mm hosszúnak kell lennie a szobának, mert ugye két két oszlop egymás előtt van. A szélessége pedig kétszer akkora lesz, mint a termék szélessége, ugyenezen okból kifolyólag. Tehát lesz egy két méter magas, 2*518 mm hosszú és 2*276 mm széles szobánk, amiben elfér mindegyik akkumulátor.


Persze valószínűleg nem 20 db-ra van szükség a termékből...

2012. júl. 8. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, itt van egy iromány az amper és a teljesítmény átváltásáról: [link]

Tehát ha tudod mennyi amperes és hány voltos ez a cucc, akkor ki tudod számolni a teljesítményt, mivel a termék 225 amperórás 225ah , ezért óránként 225 ampert tud leadni, így meg tudod mondani hány darabra van szükség.

Most gyortalpaltam magam, szóval lehet, hogy van benne valami gigszer, de a lényeg ez. Az amperóra az amper és a volt szükséges ahhoz, hogy kiszámold mekkora a teljesítmény watt-ban, és azt mennyi ideig tudja leadni a x darab termék. Fizikához értők jöhetnek!!

2012. júl. 8. 19:56
 4/6 A kérdező kommentje:

hmmmm a fizikát én is elővettem:

12volt*~200ah=2400WH

vagyis 2,4KWH a tároló képessége!

a készülék 100W.

2400/100=24óráig fog működni.....


ha 12voltos a laptop....

én olyan 100voltot olvastam rajta:

100/12=~9

24/9=sacper kb 3óráig bírja....



de ez nem bizi....

2012. júl. 8. 22:13
 5/6 bongolo ***** válasza:
100%

Jól számoltál az elején, és a vége (onnan, hogy "ha 12voltos a laptop") nem is kell. Nem volt pontos a számolás, de az látszik, hogy egy akku is bőven elég.


A végén amit számoltál (vagyis a "ha 12voltos a laptop" után), az már nem jó. Ami 100 voltot olvastál a laptop töltőn, az a váltóáramú (AC) része, azt jelenti, hogy 100-tól 240 voltig bármilyen hálózati feszültségen tud működni. (Amerikában 110 volt van, nálunk 230). Az egyenáramú (DC) feszültség az érdekes, az az én laptop-omon 19,5 volt.


Ha 12 voltos a laptop, akkor közvetlenül rá lehet kapcsolni az akkut. Ha 19,5 voltos, akkor kellene valamilyen feszültség-átalakító, de a teljesítményfelhasználást az nem befolyásolja (feltételezzük, hogy nincs közben veszteség). Szóval nyugodtan számolhatunk úgy, mintha 12 voltos lenne.


Ponotsan számolva: 100 W teljesítményt "eszik" a laptop, az egy óra alatt 100 Wh energiafogyasztás. Az akku 225 Ah·12V = 2700 Wh energiát tárol, tehát 2700/100 = 27 órán át bírja.


Az AA akkumulátorról (c kérdés):

A tölthető ceruzaelemek 1,2 voltosak, a tárolt töltésük nagysága olyan 2000 és 2800 mAh között van. Számoljunk mondjuk 2500 mAh-val, vagyis 2,5 Ah-val.

A tárolt energia: 1,2V·2,5Ah = 3Wh

Ahhoz, hogy 100Wh legyen, kell 100/3=33,33 vagyis 34 darab ceruzaelem (AA akkumulátor).


Ha igaziból meg akarnánk csinálni, akkor bizonyára úgy kellene, hogy 17 darabot sorba kellene kötni a cruzaelemekből, az lenne 17·1,2V = 20,4 V. Kicsit több mint 19,5V, ami a laptop-nak kell, de valószínű nem lenne vele gond. Két ilyen 17 darabos sorba kötött csomagot meg párhuzamosan kellene kötni, így lenne 34 elem, aminek az energiája bírná 1 órán át a laptop fogyasztását.


A b valamint d kérdésre valószínű nem kell komolyan kiszámolni a szoba méretét, mert simán elfér egy kicsi szobában is. Az elemek kisebb helyett foglalnak, de csak azért, mert az akku túlzás volt. Ha pont akkora teljesítményt kellene elemből csinálni, mint akkuból, vagyis ha elemmel is 27 órán át kellene bírni a laptop fogyasztását, akkor ennyi elem kellene:

Az akku energiája 2700 Wh

Az elem energiája 3 Wh

2700/3 = 900 darab elem kell.


Mérjetek meg egy ceruzaelemet, hogy a 900 szorosa befér-e az akku térfogatába.

2012. júl. 9. 12:09
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítségedet!

kár , hogy nem lehet több zöld kezet adni!

2012. júl. 9. 19:09